I T C

Ana Sayfa
Sirket
Hizmetler
eMail
ITC, ülkemizin çağdaş, demokratik, laik bir bilgi toplumuna doğru ilerlemesine katkıda bulunan, ve kamuda/özel sektörde daha iyi yönetimi ve kaynakların etkin kullanımını destekleyen Bilişim Teknolojilerine (BT) dayalı çözümler geliştirmesi amacıyla yönetim danışmanlığı ve eğitim hizmetleri vermek üzere 1998 yılında Ankara'da Dr. Cem Dener tarafından kurulmuştur.

Bu amaçlara uygun olarak ITC bünyesinde yapılan ilk önemli katkı, Maliye Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen kamu mali yönetim sistemi (say2000i) projesinin (1988-2002) tüm aşamalarında tam zamanlı olarak verilen yönetim danışmanlığı, teknolojik mimarinin geliştirilmesi ve proje koordinasyonu hizmetleridir. Bu çalışmaları, Bilkent Üniversitesi ve CyberPark bünyesindeki bilişim grubu şirketlerine Avrupa Birliği programlarına katılım ve araştırma destekleri (3DTV) için kapasite geliştirme ve proje hazırlama konularında verilen hizmetler ile, bilişim sektörünün yurt dışına hizmet sunabilmesi için iş geliştirme ve yeni bölgesel pazarların araştırılması çalışmaları izlemiştir (2002-2004). 2004 ortalarında gelen bir teklifle, Dünya Bankası bünyesinde, Mali Yönetim Bilgi Sistemlerinin değişik bölgelerdeki tasarım ve uygulamaları ile, e-Devlet çalışmalarında danışmanlık ve program yöneticiliği görevleri üstlenilmiştir.

ITC bünyesinde Ağustos 2004'ten sonra ticari bir aktivite yapılmamış, sadece şirketin çalışmalarının hukuki olarak tamamen durdurulduğu 2005 yılı sonuna kadar, daha önceki hizmet sözleşmelerine dayalı yazılım destek hizmetleri sınırlı ölçüde devam etmiştir. Bu web sitesi, Dr. Dener tarafından ITC bünyesinde daha önce yürütülen çalışmaların ve bireysel olarak ilgilendiği güncel konuların ve görüşlerinin paylaşıldığı bir ortamdır.

ITC - İleri Teknoloji Merkezi, Ankara, Türkiye

Ana Sayfa | Şirket | Hizmetler | İletişim